Barnekor Hamar Kid Sing


Barnekor Hamar Kid Sing


HVA ER KID SING?

Kid Sing skal være en sosial møteplass med hvor vi leker, synger og danser. Fokus på fellesskap, mestring og det å ha det gøy sammen er viktig.

En vanlig øvelse vil bestå av lek, oppvarming, sang/dans og en rolig avslutning.

 

HVEM, HVOR OG NÅR?

Målgruppe: Barn fra førskolealder (siste året i barnehagen) og opp til 10 år.

Sted: Storhamar kirke, Solly

Tid: Mandager 17.30-18.30. Første øvelse er 31.august.

 

PRIS OG PÅMELDING

Max 500 kr pr. semester. 

I dette ligger medlemskap i KFUK-KFUM (verdens største barne- og ungdomsorganisasjon).

 

DIRIGENT

Maria Mørk Forsberg er ansatt som ny dirigent for barnekoret.

Maria er nyinnflytta i Hamar og har erfaring med barnekor og større oppsetninger der tilhørighet, sangglede og mestring har vært i fokus. Hun gleder seg til å bli kjent med barna, skape et trygt og godt miljø med mye musikk, lek og moro. I Maria får vi en allsidig dame med bred erfaring med arbeid for barn og unge og interesse for at Ynglingen skal være et hyggelig sted å være.

Maria kan nås på 41506925 / maria.forsberg@kfuk-kfum.no.

 

SAMARBEID

KFUK-KFUM Hamar Ynglingen har en samarbeidsavtale med Hamar og Vang menigheter. Det vil derfor være naturlig å knytte opptredener til gudstjenester i kirkene i Hamar – en fin og trygg arena for barna å opptre i. Har du forslag til andre steder å opptre? Spill det inn!

 

KONTAKT

For andre spørsmål, ta kontakt med daglig leder for Ynglingen Hans Martin Vilberg tlf. 975 49 276

Tilbake