19. mai 2012
Gudstjenester
Vang kirke og Øvre Vang kirke
Siste fra menigheten
Nytilsatt kapellan i Vang sokn
Image: Nytilsatt kapellan i Vang sokn

Stig Jørund Arnesen har virket som sokneprest i Nordre Osen i 7 år. Han vil begynne i stillingen som kapellan i løpet av august.
Etter fullført utdanning på Teologisk Fakultet i 2004 ble Stig Jørund ordinert i Nes sokn i Hallingdal. I 2005 ble han ansatt som sokneprest i Nordre Osen.

Stig Jørund er gift med Rita og de har 2 barn.
Vi ønsker familien hjertelig velkommen!

  

Vårarbeid på kirkegårdene
Image: Vårarbeid på kirkegårdene

Planter blir satt ut i perioden 7. til 16. mai på de gravene der det er stellavtale.

Vannet er skrudd på  på alle kirkegårdene, hageredskap og vaser er på plass.
La oss sammen gjøre våre kirkegårder til pene steder å være.

  

Vang menighets årsrapport 2011

Les årsrapporten her.

  

Ny utgave av Vang menighetsblad!


Les Vang menighetsblad

  

Hilsen fra ny menighetsrådsleder i Vang - Ole Jacob Tomter
Image: Hilsen fra ny menighetsrådsleder i Vang - Ole Jacob Tomter

Kjære menighet! Som flere av dere vet, har jeg vært engasjert i Vang menighet på mange måter i livet mitt, både som friillig og ansatt. Jeg var medlem av menighetsrådet fra 1974 til 1982, søndagsskolelærer, tekstleser, kirketjener og driftsleder med ansvar for vedlikehold av kirker og kirkegårder. Vikar for kirkevergen har jeg også vært i et par år. Men jeg er først og fremst vanlig medlem av Vang menighet. Jeg har behov for å søke til kirka og det den kan gi oss av trøst, livserfaring og veiledning. For to år siden ble jeg valgt inn i menighetsrådet igjen og jeg kjente at dette fortsatt engasjerer meg. Det er menighetsrådets ansvar å nære og styrke det kristelige arbeidet i menighet, sier kirkeloven. Det må vi ha som hovedfokus på arbeidet vårt.

  Les mer...

Aktiviteter i Vang
Andakter i Vang
Gudstjenester andre steder
       
Uttalelse om privatliv  |  Betingelser for bruk
© 2011 Hamar kirkelige fellesråd - Powered by Agrando AS